400 nieuwe woningen aan de Wakkerzeelsebaan: "We willen betaalbare en sociale woningen bouwen"
Om de 400 nieuwe woningen te realiseren, werkt de stad Leuven aan twee projecten aan de Wakkerzeelsebaan. Het zuidelijke project is de zone tussen de Wakkerzeelsebaan, de spoorweg en de Baron Descampslaan. Daar komen al zeker 127 sociale nieuwe woningen.
"Op dit moment zitten we in het zuidelijke deel in de fase van schetsontwerp. Dat wil zeggen dat we echt al wel heel concreet woningen aan het ontwerpen zijn. Wij zijn daar ook al eens mee naar de buurt geweest. Dus op het moment dat we klaar zijn met het ontwerp kunnen we een omgevingsvergunning gaan aanvragen", zegt Lies Corneillie.
"Dus in het zuidelijke deel willen we sociale woningen voorzien. Dat is Dijledal die die kost draagt. En daarnaast budgetwoningen van AGSL. Dus het gaat vooral over het creëren van betaalbare en sociale woningen." Lies Corneillie, Schepen van Wonen
Als de omgevingsvergunning in orde is, starten de werken volgend jaar of ten laatste over twee jaar. Daarnaast komen er groene speelruimten en een nieuw ontmoetingscentrum.
"We willen ook zien dat er gemeenschapsvoorziening is. Dat er niet enkel nieuwe woningen bijkomen, maar ook plekken voor die nieuwe mensen die daar gaan wonen, om elkaar te ontmoeten. Maar ook voor de huidige inwoners van Wijgmaal om extra ruimte te hebben, om als vereniging activiteiten te organiseren, enzovoort." Lies Corneillie, Schepen van Wonen
De noordelijke zone bevindt zich tussen de spoorweg, de Baron Descampslaan en de Kroonstraat. De realisatie van dat project zal wel nog even duren, want daarvoor moet eerst het volledige ruimtelijke uitvoeringsplan van Wijgmaal nog goedgekeurd worden. Hoeveel woningen daar precies gebouwd zullen worden, is nog niet duidelijk, maar de stad Leuven mikt in totaal voor de hele site op 400. Normaal komt er ook een school en een grote groene ruimte. Het volledige kostenplaatje is ook nog niet bekend.