André Celis in Lubbeek weer open ruim twee weken na zware brand: "Steunbetuigingen waren hart onder riem"
In Lubbeek heeft bouwmaterialenbedrijf André Celis de deuren heropend na de zware brand eerder deze maand. Het vuur heeft een groot deel van de opslagplaats verwoest, de brandweer kon wel verhinderen dat de brand verder uitbreidde naar de winkel en kantoren. Na ruim twee weken opruimwerk kan de bekende winkel dus opnieuw open. De gevolgen van de brand blijven wel duidelijk zichtbaar.
12 augustus iets over één. In een loods achter bouwmaterialenbedrijf André Celis ontstaat een zware brand. Door vakkundig ingrijpen van de brandweer slaan de vlammen niet over naar de rest van de gebouwen. Vandaag zien we hoe groot de schade is. De voorbije twee weken is hier hard gewerkt om de winkel opnieuw te openen.
"Schade moeten opmeten, ervoor zorgen dat alles veilig is en dan beginnen zien: hoe starten we dat hier terug op? Onze stocks hebben we bijgevuld en dan hebben we ervoor gezorgd dat alles terug begint te draaien zoals het was." Nick Celis, Zaakvoerder
De vijftien werknemers kunnen dus opnieuw aan de slag op hun vertrouwde werkplek. Het is ook op deze site dat meer dan 70 jaar geleden alles begint voor André Celis. Het bedrijf kreeg de voorbije weken massaal veel steunberichten na de zware brand.
"Ik heb heel veel positieve berichten gehad dat we de moed niet mochten verliezen, dat we moesten doordoen, dat we snel terug moesten opstarten", vertelt Nick Celis. "Ja, dat steekt u wel echt een hart onder de riem."
Dat doet op moeilijke momenten met mensen toch wel iets met hen." Nick Celis, Zaakvoerder
Het bedrijf kijkt ook al vooruit. Eens de afbraakwerken achter de rug zijn, is het de bedoeling om hier een volledig nieuwe loods neer te poten.
"Ze zijn aan het afbreken nu op deze moment en dan is het zien: ja, wat is mogelijk, wat kunnen we terug heropbouwen", zegt Celis. "Onder welke vergunning kunnen we dat doen. Ja, dat heeft een heel traject dat met zich meebrengt. Dus dat gaat nog even afwachten worden."
"Dus ik verwacht toch dat het een hele tijd nog plannen gaat worden om terug te kunnen bouwen." Nick Celis, Zaakvoerder