Anonieme actiegroep "de stromannen van Aarschot" slaan tweede keer toe met pop aan toekomstig sportcomplex
In Aarschot slaat de anonieme actiegroep de "stromannen van Aarschot" voor een tweede keer toe. Deze keer plaatsten ze een pop gemaakt van stro aan de Laaksite, waar de stad een grootschalig sportcomplex aan het bouwen is. Met hun actie klagen ze aan dat Aarschot te weinig inzet op sociale woningen. Volgens de stad klopt daar niets van, en voldoet Aarschot aan de normen die Vlaanderen oplegt.
Een T-shirt en broek gevuld met stro: het is de opvallende vorm van protest van een actiegroep die zichzelf - hoe kan het ook anders - de Stromannen van Aarschot noemt. Hun nieuwste strofiguur staat aan de Laaksite, waar de stad volop werkt aan een nieuw sportcomplex, goed voor een prijskaartje van 20 miljoen euro.
Volgens de actievoerders is dat precies het probleem: Aarschot investeert te veel in prestigeprojecten en te weinig in betaalbare woningen. In plaats van een sportcomplex had er volgens de stromannen beter een sociaal woonproject gestaan.
(Lees verder na de foto.)

Stad Aarschot is het oneens met kritiek
De stad wijst die kritiek van de hand. Ze zegt dat woningbouw op de Laaksite geen optie was en benadrukt dat Aarschot zijn sociale doelstellingen wél haalt. Uit de voortgangstoets, dat is een test die meet hoe goed gemeenten hun sociale woondoelen naleven, blijkt dat Aarschot tot de betere leerlingen van de klas behoort.
Het is niet de eerste keer dat de mysterieuze actiegroep van zich laat horen. Eind vorige maand dook er al een stroman op aan jeugdhuis De Klinker. Toen beschuldigden de actievoerders het stadsbestuur ervan te willen besparen op jeugdwerking, maar ook dat is volgens de stad niet waar.
De persoon of personen achter de actiegroep weigeren zich kenbaar te maken, de stad nodigt hen als ze dat doen wel uit op het stadhuis voor een gesprek.