Bewoners Van Audenhovestraat in Hakendover ontevreden over plannen voor heraanleg: "Fietspad is op bepaalde ogenblikken cruciaal"
In Hakendover zijn bewoners van de Van Audenhovestraat niet tevreden over de plannen voor de heraanleg van hun straat. In die plannen is er géén fietspad voorzien, volgens de stad omdat er te weinig verkeer doorkomt. Maar dat klopt volgens de bewoners niet helemaal, want tijdens de spitsuren is het er wél druk. Dat is ook net wanneer schoolkinderen er voorbijkomen met de fiets. De heraanleg van de Van Audenhovestraat is samen met enkele andere straten in Hakendover voorzien voor eind volgend jaar.
Geen fietspad
De Van Audenhovestraat in Hakendover krijgt samen met enkele andere straten van de Tiense deelgemeente een heraanleg. De eerste plannen daarvoor stelde de stad gisterenavond voor aan de bewoners. Al was niet iedereen helemaal tevreden, want in de nieuwe plannen is geen fietspad voorzien.
"Men zei dat er volgens de tellingen te weinig auto's rijden", zegt Chris Stryckmans. "En ik vermoed dat dat een momentopname is. Wanneer je overdag telt en je verdeelt die auto's over 24 uur, zullen er waarschijnlijk te weinig zijn."
"Op de ogenblikken dat het cruciaal is dat er een fietspad is, is er enorm veel verkeer." Chris Stryckmans, Bewoner Van Audenhovestraat
(Lees verder onder de foto.)

Sluipverkeer
Want hoewel het hier volgens de buurt overdag inderdaad rustig is, wordt de straat tijdens de spitsuren gebruikt als sluiproute. "In de spits, na de schooluren, is het vaak file op het rondpunt van de Sint-Truidensesteenweg ter hoogte van Hakendover", legt Erika Taverniers uit.
"In de spits komen al die auto's en ook zwaarder verkeer langs de Van Audenhovenstraat." Erika Taverniers, Bewoner Van Audenhovestraat
"En dan vinden wij het veiliger als fietsers van en naar school op een fietspad kunnen rijden", besluit ze.
Verder zou de straat smaller worden, komen er verkeersremmers en wordt ook de riolering wordt vernieuwd. De stad benadrukt dat de plannen nog niet definitief zijn en ze rekening zal houden met de opmerkigen van de bewoners. Eind volgend jaar plant de stad met de werken te kunnen beginnen. Ze zullen 5,5 miljoen euro kosten, de Vlaamse Milieumaatschappij betaalt daar drie vierde van.