Branden in natuurgebied De Hooiberg in Haacht blijken aangestoken, zowel zaterdag als zondag
De branden in het natuurgebied de Hooiberg in Haacht van afgelopen weekend zijn opzettelijk aangestoken. Dat blijkt uit onderzoek van de politiezone BHK, en opvallend, het gaat om brandstichting op zowel zaterdag als zondag. Over de dader(s) zelf in nog niets bekend.
Meerdere brandhaarden
Afgelopen weekend wordt er op meerdere plekken brand gemeld in het Haachtse natuurgebied De Hooiberg. Dankzij het snelle optreden van de brandweer konden de vlammen wel meteen geblust worden; vandaag blijkt dat de branden opzettelijk aangestoken zijn. Het gaat om haarden op zowel zaterdag als zondag. "Na de branden van afgelopen weekend in De Hooiberg, is er een onderzoek gestart", zegt Elke Wauters.
"Het was opvallend dat er meerdere brandhaarden waren. Uit het onderzoek is gebleken dat die aangestoken zijn." Elke Wauters, Politiezone Boortmeerbeek-Haacht-Keerbergen
(Lees verder onder de video.)
HERBEKIJK: Meerdere brandjes in natuurgebied De Hooiberg in Haacht: "Wees extra waakzaam" (Nieuws gisteren)
Gevaarlijk
Wat er precies gebeurd is, en wie er achter de brandstichting zit, moet nog blijken uit verder onderzoek. Brand stichten is uiteraard altijd een misdrijf, maar in deze droogte en regelmatig hitte had het veel slechter kunnen aflopen. "Met de droogte kunnen branden heel snel uitbreiden", zegt Wauters
"Het is bijzonder gevaarlijk als er nu brand ontstaat." Elke Wauters, Politiezone Boortmeerbeek-Haacht-Keerbergen
"We hebben veel geluk gehad dat een buurtbewoner de branden heel snel heeft opgemerkt en dat de brandweer snel ter plaatse gekomen is. Zo is de brand snel geblust en was de schade beperkt", aldus Wauters.
De politie vraagt nog eens om extra waakzaam te zijn en rook of vuur direct te melden, want een zware brand bij deze weersomstandigheden valt ook in onze regio niet uit te sluiten.