Drie leden van speciale eenheden krijgen werkstraf van 150 uur en 400 euro boete voor zware knokpartij op Oude Markt in Leuven
Drie leden van de speciale eenheden van de federale politie krijgen een werkstraf van 150 uur en een boete van 400 euro na een zware knokpartij op de Oude Markt in Leuven.
Het incident gebeurde in de nacht van 23 op 24 december 2022. De drie kregen een discussie met vijf jongeren, een aantal van hen waren toen nog minderjarig. Volgens de rechtbank misbruikten de politiemensen hun gevechtstechnieken tegen mensen die zich niet op dezelfde manier konden verdedigen. Eén van de jongeren krijgt een werkstraf van 40 uur, een andere moet 2 maanden naar de gevangenis. Als de politiemensen hun taakstraf niet uitvoeren, moeten ze een half jaar naar de gevangenis.