Grote Dromendag in Pellenberg doet inwoners nadenken over de toekomst van hun dorp
Hoe ziet de toekomst van Pellenberg eruit? Over die vraag hebben een honderdtal inwoners van Pellenberg vandaag samen nagedacht tijdens de Grote Dromendag. Dat is een initiatief van enkele inwoners die zelf de toekomst van hun dorp in handen wil nemen. Ze hopen binnenkort met enkele concrete initiatieven naar het gemeentebestuur te stappen.
De dag begint met een kennismakingsmoment in de kerk. Na de kennismaking trekken de aanwezigen door naar de sporthal. Daar denken ze na over hoe zij willen dat Pellenberg er op lange termijn gaat uitzien.
Ik heb het gevoel dat wij in dit dorp niet echt een gemeenschapsgevoel hebben. Daarom vind ik het leuk dat wij kunnen samenkomen om te dromen en nadenken over wat er moet gebeuren, zonder dat de gemeente zomaar beslist. Pellenbergse
Deze grote Dromendag is een initiatief van 'Wij zijn Pellenberg’, een groep geëngageerde Pellenbergenaren. Zij willen de toekomst van hun dorp zelf in handen nemen.
Wij willen de zaken die leven onder de mensen een beetje naar boven krijgen. Die zaken worden aan de keukentafel besproken, maar blijven dikwijls op dat niveau hangen. Het is aan ons om de toekomst van ons dorp in handen te pakken.Bruno Caluwaerts, Wij Zijn Pellenberg
De bedoeling is dat er concrete ideeën en initiatieven uitkomen die verder uitgewerkt worden en waarmee ze naar het gemeentebestuur van Lubbeek kunnen stappen.
Concrete ideeën voor de aanleg van het dorpsplein, dat zou een hele mooie eerste stap zijn. Een mooi plein met voldoende groen, ruimte voor de jeugd om te sporten, een bankje. Het moet vooral iets zijn dat mensen verbindt.Pellenbergenaar