Hagelandse 101: 3300 wandelaars bereiden zich voor op zesde editie
Vandaag konden deelnemers van de Hagelandse 101 hun startpakket ophalen op het Blauwputplein in Kessel-Lo. Meer dan 3.000 deelnemers leggen komend weekend verschillende afstanden af, de langste is maar liefst 107 kilometer. Allemaal in het prachtige decor van onze regio, maar het is ook een erg pittige tocht met veel hoogtemeters. En dan ben je maar beter voorbereid.
Een voorbereide man of vrouw is er twee waard. Da's zowat het motto van alle deelnemers aan de Hagelandse 101 die hun startpakket komen afhalen op het Blauwputplein in Kessel-Lo. Op die manier kunnen de wandelaars aan de start verschijnen met alles wat ze nodig hebben.
"In dat startpakket zitten een aantal praktische dingen: een polsbandje, siliconenbandje. Dat heb je nodig om je te identificeren aan de bevoorradingspost", legt organisator Jo Langela uit. "Elke afstand heeft een andere kleur. Er zit een informatiefiche in, waarop staat wat je krijgt waar. En het T-shirt. We geven aan elke deelnemer een T-shirt, dat zit mee in het startpakket."
Gelukkig zijn de meeste mensen die hier vandaag passeren dus goed voorbereid. Zo kan de steun van de familie of een speciale nachttocht ter voorbereiding zeker helpen.
"Ik ga de laatste 25 kilometer wandelen, samen met mijn papa, want hij doet de 54+1. Zij sluit de laatste 11 kilometer aan. Zij heeft geen ticketje, maar ze sluit de laatste 3 kilometer aan, zodat we met drie generaties mooi de finish over wandelen." Stefanie Janssens
"Wij hebben ook een nachtwandeling gedaan, zijn we vertrokken van 10 uur tot 4 uur om de ervaring van de nacht eens te hebben." Carine Van Lier
Dit jaar stappen in totaal 3.300 wandelaars mee, iets minder dan vorig jaar, wellicht omdat er toen een feesteditie was. Ze lopen verschillende parcours. Het kortste voor volwassenen is 55 kilometer, het langste 107.
"Het parcours van dit jaar loopt voor een groot stuk gelijk met dat van verleden jaar. De 107 heeft een extra lus gekregen die gaat naar de Gempemolen", gaat Jo Langela verder. "Voor de rest is het pittig, heel pittig. We spreken voor de 107 over 900 hoogtemeters, voor de 101 800 en voor de 54+1 een kleine 600."
"Dus insmeren die kuiten." Jo Langela, Organisator