Houthakseldam aan Begijnenberg in Kessel-Lo moet buurt beschermen tegen wateroverlast en modder
In Leuven hebben de stad en de provincie een houthakseldam aangelegd aan de Begijnenberg in Kessel-Lo. Die moet de huizen in de buurt beschermen tegen wateroverlast en modder. Bij zware regen stroomt het water van de Kesselberg naar beneden via een akker. Het water sleurt dan modder mee en dat zorgt voor overlast bij de huizen in de Bergstraat. De provincie heeft nu samen met de stad en de landbouwer een natuurlijke dam aangelegd.
"Die dam moet ervoor zorgen dat de modder die er eventueel afglijdt na een hevige regenbui, hier opgevangen wordt. Het is een maatregel die al bewezen heeft dat ze zeer efficiënt is. Het is ook budgettair zeer haalbaar en is inpasbaar in het landschap. Zeer veel voordelen." Tom Dehaene, Gedeputeerde voor Waterlopen
De dam kostte ongeveer 7.500 euro, de provincie betaalde 90 procent van het project. Onder meer in Tienen en Landen werden ook al gelijkaardige dammen aangelegd. In Leuven gaat de stad bekijken welke plaatsen nog in aanmerking komen.