Kortenberg herbekijkt dan toch of kunstgrasveld wel aan Colomba komt, deeltje meerderheid stemt mee met oppositie
Het plan om het grasveld van de atletiekpiste in Kortenberg om te vormen tot een kunstgrasveld lijkt voorlopig van de baan. Na protest van atletiekclub ACKO en de oppositie stemden ook vier leden van de meerderheid voor een onderzoek naar alternatieve locaties voor kunstgrasvelden in de gemeente. De oppositie hoopt nu dat het kunstgrasveld in Everberg komt.
Op het veld in het midden van de atletiekpiste wordt nieuw gras gezaaid, en dat is best opvallend. Het gemeentebestuur wilde van deze groene grasmat eigenlijk een kunstgrasveld maken. Dat zorgt een maand geleden voor veel ophef in Kortenberg. Atletiekclub ACKO gebruikt het veld voor speerwerpen en discuswerpen, maar zodra er kunstgras ligt, mag dat niet meer, net als wedstrijden organiseren.
"Daarom zijn we met de hele oppositie en met Pro natuurlijk ook tot actie overgegaan tot een raadscommissie waar iedereen zijn zegje mocht doen", aldus gemeenteraadslid Johan De Brier. "Daar kwam toch duidelijk naar voren dat ACKO het grootste slachtoffer gaat worden. Wij zijn voor een kunstgrasveld, maar niet op deze locatie."
De oppositie haalt zijn gelijk. 4 leden van de meerderheid stemmen voor het voorstel van de drie oppositiepartijen om te onderzoeken waar kunstgrasvelden in Kortenberg en de deelgemeenten mogelijk zijn. Zo lijkt het kunstgras hier toch niet te komen.
"Ik denk dat er misschien mensen van de coalitie een beetje gepraat hebben met ACKO of ook de ad hoc-commissie goed beluisterd hebben en tot de conclusie zijn gekomen dat dit geen vooruitgang is in de gemeente Kortenberg." Johan De Brier, Gemeenteraadslid
De oppositie hoopt nu dat er zeker in Everberg een kunstgrasveld kan komen voor de lokale voetbalclubs. Schepen van Sport Gabriëla Langmans was niet bereikbaar voor commentaar.