Kruispunt Turnhoutsebaan in Okselaar wordt vanaf 7 september stuk veiliger: "Er komen verkeerslichten en het kruispunt wordt heringericht"
Vanaf maandag 7 september wordt het gevaarlijke kruispunt van de Turnhoutsebaan met de Hoornblaas in Okselaar bij Scherpenheuvel-Zichem heraangelegd. Het Agentschap Wegen en Verkeer plaatst er slimme verkeerslichten waardoor auto's en zwakke weggebruiker nooit meer op hetzelfde moment de gewestweg moeten oversteken. Je kan gerust zeggen dat dat nodig is, want in het verleden gebeurden er al meerdere stevige verkeersongevallen.
Slimme verkeerslichten
Het aantal ongevallen op het kruispunt van de Turnhoutsebaan met de Hoornblaas in Scherpenheuvel-Zichem is al lang niet meer op één hand te tellen. Verschillende mensen werden er zwaar gewond afgevoerd naar het ziekenhuis na een ongeval. Vanaf 7 september maakt het Agentschap Wegen en Verkeer het kruispunt daarom een stuk veiliger met slimme verkeerslichten.
"Dat wil zeggen dat er aparte groene lichten zijn voor voetgangers en fietsers en voor autobestuurders", zegt Carla Cox. "Het is iets langer wachten als het druk is, want de groentijd wordt verdeeld. Maar wanneer er weinig verkeer is, moet je niet voor een rood licht wachten. Zo kan het verkeer vlotter door", klinkt het.
"Het is veiliger, want fietsers en voetgangers komen nooit meer in conflict met afslaand verkeer." Carla Cox, Woordvoerder Agentschap Wegen en Verkeer
(Lees verder onder de kaart.)

Bron: Agentschap Wegen en Verkeer
Compacter kruispunt
Wie met de auto toch voorbij het kruispunt moet, moet rekening houden met wat vertraging. Je kan beurtelings voorbij de werken. Er staan dus verkeerslichten omdat er maar één rijstrook open is. Zowel de Hoornblaas als Engsbergseweg zijn tijdens de werken afgesloten. Fietsers volgen een omleiding langs het kerkhof van Okselaar. Met de auto rij je langs Averbode of het industrieterrein van Molenstede tot aan de rotonde aan café Den Hemel. Op het kruispunt komen niet alleen lichten ook het kruispunt zelf wordt heraangelegd. "Aan de hoeken van de Hoornblaas gaan we het een beetje makkelijker maken", legt Carla Cox uit.
"Fietsers zullen gemakkelijk op en af kunnen fietsen. Het kruispunt wordt compacter en overzichtelijker voor alle weggebruikers." Carla Cox, Woordvoerder Agentschap Wegen en Verkeer
Vlak voor het kruispunt zal dus maar plaats zijn voor één auto in plaatse de bredere rijweg die er vandaag is. Al alles volgens plan verloopt zijn de werken begin november klaar. De ingreep kost een half miljoen euro.