Leerlingen van 4e middelbaar STEM van Heilig Hartinstituut in Heverlee laten weerballon 36 kilometer hoog vliegen: "Metingen in atmosfeer uitvoeren"
Met een weerballon onderzoeken hoe waarden als luchtdruk, temperatuur en CO2 veranderen naarmate de hoogte toeneemt. Dat is het opzet van de leerlingen van het 4e middelbaar STEM van het Heilig Hartinstituut in Heverlee. Na een heel trimester praktijk en theorie was vandaag de grote dag, de dag waarop hun ballon de lucht in mocht.
Het doel is om een doos vol met sensoren de lucht in te sturen om gegevens als temperatuur, CO2, luchtdruk en fijn stof te meten naarmate de hoogte toeneemt. Die metingen zullen de leerlingen in kaart brengen en vergelijken met wetenschappelijk onderzoek. De ballon zal een paar uur in de lucht zweven en een hoogte halen van ongeveer 36 kilometer.
"Ik ben over het algemeen wel echt verbaasd over de zelfstandigheid en het engagement dat de studenten aan de dag hebben gelegd om alles mooi op tijd af te krijgen."Bavo Van den Eynde, Leerkracht Heilig Hartinstituut

Aan de hand van een gps-trackers in de doos kan de ballon vanop afstand gevolg worden. De leerlingen voorspellen dat de ballon rond de namiddag boven Duitsland zal barsten om daarna langzaam, met behulp van een parachute, de landing in te zetten. Een leerkracht zal daar de doos samen met twee leerlingen oppikken.
UPDATE: De ballon en de doos met gegevens zijn intussen succesvol teruggevonden in Kalthof, 20 kilometer ten oosten van Dortmund.
