Lions Club Kortenberg rijdt met zelfaangekochte bus naar Oekraïne en geeft die daar af: "De dankbaarheid die we voelen is zo groot"
In Kortenberg staat een minibus vol medisch materiaal en speelgoed klaar om naar Oekraïne te vertrekken. Het gaat om een initiatief van de Lions Club Kortenberg, een hulporganisatie die al langer slachtoffers van de oorlog in Oekraïne steunt. Al twee keer eerder trokken de Lions uit Kortenberg met een bus naar Lviv. En daar geven ze dan niet alleen alle spullen in de bus, maar ook het voertuig zelf af, aan een centrum voor traumabehandeling.
Verschillende leden van de humanitaire organisatie Lions laden een zelf aangekochte minibus in. Een minibus waarmee ze volgende week naar Lviv net over de Oekraïense grens rijden, en die ze daar afgeven.
"Het wordt daar overhandigd aan een traumabehandelingscentrum voor mensen die slachtoffer zijn van de oorlog, en niet alleen soldaten, maar ook burgers. En zij worden vanuit stabilisatiepunten waar de eerste opvang gebeurt, naar dat centrum gebracht, en omdat het toegankelijk is voor rolstoelpatienten is dat natuurlijk een zeer waardevol ding voor hun." Marcel Daniëls, Lions Club Kortenberg
De Lions hebben dus geld ingezameld om de bus te kopen. En ook wat er in zit zijn vooral giften. Dozen vol medisch materiaal, speelgoed voor weeshuizen, rolstoelen en een fiets. Allemaal gaat het rechtstreeks naar de Lionsclub van Lviv, die de spullen dan verdeelt. En zo maakt een lokale vereniging uit Kortenberg een verschil 1600 kilometer verderop.
"De mensen zijn onvoorstelbaar dankbaar. De reacties die we krijgen gaan van, dat jullie blijven komen ondanks dat de oorlog al 4 jaar duurt vinden we onvoorstelbaar, en dat geeft hen ook de moed om verder te blijven doen." Marcel Daniëls, Lions Club Kortenberg
En wat het nog indrukwekkender maakt, het is al de derde bus die de Lions in Lviv gaan afgeven, en het is zelfs al de 12de keer dat Marcel die voor zijn werk regelmatig in de regio verbleef, met materiaal naar Oekraïne trekt. Geheel zonder risico is dat niet. Hij moest al drie keer onderduiken in een schuilkelder.
"De eerste keer is dat natuurlijk angstaanjagend, omdat je niet weet wat er gebeurt, en dan hebben we gehoord. Dat de inslag gebeurde op 20 kilometer van waar we zaten, maar goed er wordt een hele regio beschermd door het luchtalarm, want je weet nooit waar die dingen gaan neerkomen. Maar goed voor ons is het maar een paar nachten, voor hun is het maand op maand, dag op dag dat het blijft duren." Marcel Daniëls, Lions Club Kortenberg
Maandag vertrekken twee Lions met de bus, woensdag komen ze normaal aan, zaterdag keren ze terug.