Lonken Duvel Moortgat en Heineken naar Brouwerij Haacht?
Onder meer Duvel Moortgat en het nederlandse biermerk Heineken zijn kandidaat om de brouwerij van Haacht over te nemen. Dat schrijft zakenkrant De Tijd. Begin juni maakte de brouwerij bekend een overnemer te zoeken voor haar activiteiten en de 284 horecapanden in de België, Nederland en Frankrijk. Al is het nog niet zeker dat er effectief een verkoop volgt. Heineken en Duvel reageren voorlopig niet op het nieuws.
Al enkele jaren gaat het niet goed met de brouwerij van Haacht. De verkoop valt tegen, ongeveer 50 arbeidskrachten zijn de afgelopen jaren ontslagen en het aanbod is fors teruggeschroefd naar nog vijf merken. Met die laatste zet, hoopt CEO Nils Van Dam de brouwerij opnieuw rendabel te maken. Van Dam is de eerste CEO die geen lid is van de stichtende familie Van der Kelen.
Sinds begin juni wordt er ook gekeken naar een mogelijke overnemer. Volgens De Tijd zijn zowel het Nederlandse Heineken als Duvel Moortgat geïnteresseerd. Na AB Inbev is Heineken de tweede grootste bierproducent in ons land met merken als: Maes, Cristal en Grimbergen. Duvel is dan weer nummer drie met het Duvel-gamma en onder meer ook Vedett. Heineken en Duvel zijn wel een stuk kleiner dan AB Inbev. Een overname van de beursgenoteerde brouwerij van Haacht lijkt dus niet heel onlogisch om verder te groeien. Beide spelers reageren niet op de berichtgeving van De Tijd. Ook de brouwerij van Haacht doet dat niet, maar zegt alle opties te onderzoeken om de brouwerij in de toekomst opnieuw rendabel te krijgen.