Luc Sels, voormalig rector KU-Leuven, wordt bestuursvoorzitter van Universiteit Leiden in Nederland
Luc Sels, de voormalige rector van de KU Leuven, wordt vanaf 1 november de nieuwe bestuursvoorzitter van de Universiteit van Leiden. Dat is één van de grootste universiteiten in Nederland.
Nieuwe topjob
Als voorzitter houdt hij zich vooral bezig met het algemeen bestuur van de universiteit en haar strategische richting. Hij moet ook de verschillende campussen van de universiteit, in Leiden en Den Haag, verder uitbouwen.
Iets waar hij al ervaring mee heeft aan de KU Leuven, waar hij afgelopen zomer na twee ambtstermijnen moest aftreden als rector. Hij is opgevolgd door Severine Vermeire.
"Ik ben erg dankbaar voor deze kans om bij te dragen aan de toekomst van de universiteit." Luc Sels, Voormalig rector KU Leuven
Nieuwe collega's verheugd op komst
Sels treedt op 1 november in dienst bij de universiteit. Hij zal er als voorzitter samenwerken met vice-voorzitter Timo Kos en rector magnificus Hester Bijl. Bijl vertrekt op 15 januari wel naar de TU Delft, waar zij rector wordt.
"De brede rol die Luc Sels als rector aan de KU Leuven vervulde, zal onze universiteit ongetwijfeld helpen." Timo Kos, Vice-voorzitter Universiteit Leiden
"Hij is een zeer ervaren en veelzijdige collega met oog voor het grote geheel én gevoel voor wat er bij medewerkers en studenten speelt", aldus Kos.