Man (22) uit Aarschot aangehouden na afpersing van pizzakoeriers met wapen
Een man van 22 uit Aarschot is door de Leuvense onderzoeksrechter aangehouden op verdenking van afpersing met een wapen. Hij werd gearresteerd nadat hij op 9 en 10 april twee pizzakoeriers zou hebben laten komen met een bestelling, die hij daarna probeerde af te persen onder schot.
Onderzoek
Volgens het onderzoek bestelde de verdachte telkens telefonisch twee pizza’s en een drankje op een adres in de stad. Wanneer de koeriers arriveerden, werden ze geconfronteerd met een gewapende man. De dader bedreigde de slachtoffers met een vuurwapen en eiste geld. In één van de gevallen kon hij 50 euro buitmaken. Daarna sloeg hij telkens op de vlucht.
Na de meldingen startte de politiezone Aarschot een onderzoek, onder leiding van de onderzoeksrechter in Leuven. Dat leidde op woensdag 15 april tot een huiszoeking in een woning in de Dellestraat. Tijdens die actie werden vier personen gearresteerd. In de woning trof de politie verschillende verdachte goederen aan, waaronder een 3D-geprint wapen met munitie, meerdere geweren, drugs en drie elektrische steps. Het wapen dat bij de afpersingen gebruikt werd, is daar ook gevonden.
Verhoor
Na verhoor verklaarden drie van de vier opgepakte personen niets met de feiten te maken te hebben. De vierde verdachte, een 22-jarige man uit Aarschot, bekende de feiten en gaf aan alleen te hebben gehandeld. Hij werd voorgeleid bij de onderzoeksrechter en aangehouden. De drie anderen werden weer vrijgelaten.
De twintiger verschijnt vandaag voor de raadkamer in Leuven, die zal beslissen of hij langer in voorlopige hechtenis blijft.