Man (72) uit Keerbergen moet jaar naar de cel omdat hij buurmeisje in haar nek schiet: "Zonderling figuur"
Een man van 72 uit Keerbergen moet een jaar naar de cel omdat hij zijn buurmeisje van 23 in haar nek heeft geschoten. Het is wel niet bewezen dat hij dat met opzet deed, de rechtbank verklaart de man daarom schuldig voor onopzettelijke slagen en verwondingen.
De feiten spelen zich af in de zomer van 2022. Het meisje zit buiten aan een tuintafel te studeren, wanneer ze plots een luide knal hoort en even later het bewustzijn verliest. Ze komt een paar minuten later gelukkig terug bij, maar met een bloedende wonde in haar nek. Wanneer de pijn de volgende dag niet verdwijnt gaat ze naar het ziekenhuis. Daar treffen de artsen restanten van een loden kogel aan.
Speurders reconstrueren de baan van de kogel en komen bij de buurman uit. Hij ontkent de feiten en een huiszoeking levert niets op. Tot een buurtbewoner een jaar later een nieuwe knal hoort en de buurman even later voorbijwandelt met een dood dier. De politie voert daarop een nieuwe huiszoeking uit en treft nu wel een verstopt luchtdrukgeweer en kogels aan die sterk overeenkomen met de inslag in de nek een jaar eerder.
De rechter acht de feiten daarom bewezen, al is er geen bewijs dat de beklaagde het slachtoffer opzettelijk heeft neergeschoten. Hij krijgt een effectieve celstraf van een jaar en moet ook een boete van 1600 euro betalen.