Meerdere jongeren naar cel en ziekenhuis tijdens Leuvense Chrysostomos-viering
De jaarlijkse viering van Chrysostomos heeft afgelopen nacht voor heel wat ophef gezorgd in Leuven. Honderden laatstejaars vierden verspreid over de binnenstad dat hun laatste schooljaar nog honderd dagen telt.
Om alles in goede banen te leiden, zette de politie preventief extra overlastpatrouilles in. Toch liep het op verschillende plaatsen mis: een 19-jarige student werd even over 3 uur ’s nachts opgepakt nadat hij op de ruit van een voorbijrijdend politievoertuig klopte en daarbij luidkeels onverstaanbare kreten riep. Toen agenten hem aanspraken, bleek hij stomdronken en nauwelijks nog recht te kunnen staan. De jongeman werd overgebracht naar de politiecel om zijn roes uit te slapen.
Ook een 18-jarige student belandde in de cel voor openbare dronkenschap. Hij was verwikkeld geraakt in een discussie met een andere feestvierder en probeerde al lopend te ontkomen toen de politie hem wilde controleren.
Daarnaast moesten verschillende jongeren medische verzorging krijgen. Vier leerlingen die te diep in het glas hadden gekeken, waren er zo slecht aan toe dat ze naar het ziekenhuis werden overgebracht. Ook een 20-jarige studente die op het terras van een café op de Oude Markt in slaap was gevallen, moest naar het ziekenhuis. Hetzelfde gold voor een 22-jarige studente niet veel later.