Meerjarenplanning in Holsbeek voorgesteld: 17 miljoen naar wegenwerken en investeringen in sportinfrastructuur
28 miljoen euro. Zoveel gaat de gemeente Holsbeek deze legislatuur investeren. Ze moet daarvoor 9 miljoen euro lenen, de rest kan de gemeente zelf betalen, en dat zonder de aanvullende personenbelasting te moeten verhogen. Die blijft op 7%.
"Er is geen bedoeling om ergens een belastingverhoging te doen. Wat natuurlijk wel gebeurt is dat op bepaalde restributies waar de gemeente zelf kosten aan heeft, dat die op het peil gebracht worden van de inflatie. Bijvoorbeeld de verhoging om een rioolaansluiting te doen. Dat gaat nu naar 750 euro plus btw." Bram Van Baelen, burgemeester
17 miljoen euro van het totale budget gaat naar wegenwerken, en verschillende straten worden heraangelegd. Die krijgen ook nieuwe riolering en gescheiden fiets-en voetpaden. Onder meer de Gravenstraat wordt verder afgewerkt. En ook de Rodestraat, het Hooghuis en de Appelweg worden opgefrist. Vanaf de Bruul tot aan de Hertstraat komen er nieuwe fietspaden, In het totaal zo'n 16 kilometer.
Daarnaast krijgt de sportinfrastructuur een stevige opwaardering met de bouw van het sportcomplex langs de Bruul. Ook VK Holsbeek wordt uitgebreid met een Finse piste, skatepark en een nieuwe parking langs de Rotselaarsebaan. Verder staat ook de vernieuwing en vergroening van de vijf dorpskernen op de planning en wil het gemeentebestuur inzetten op ondersteunende diensten zoals het OCMW, de uitleendienst en buurtrestaurants.
"We kiezen er bewust voor om die diensten van het OCMW zelf te blijven onderhouden, terwijl ik vaststel dat andere gemeentes daar toch wel vragen bij hebben. Maar in Holsbeek is dat dus een bewuste keuze. Wij blijven daar op inzetten, en dat geldt ook voor het onderwijs." Bram Van Baelen, burgemeester
Het plan werd vorige week al besproken op de gemeenteraadscommissie en ligt morgen voor op de gemeenteraad.