Meisje (14) uit Kortenberg waarvan naaktbeelden rondgaan op school moet 2 dagen wachten om aangifte te doen, vader getuigt bij ROBtv
Een vader uit Kortenberg moet 2 dagen wachten op een politieafspraak na zijn klacht over naaktbeelden van zijn dochter. Het meisje van 14 stapt een week geleden naar het CLB, en gisteren naar de politie, morgen pas kunnen ze formeel aangifte doen bij de politie. Onbegrijpelijk zegt haar vader die bij ons anoniem getuigt. De beelden worden gewoon verder verspreid omdat er volgens hem te laat gereageerd wordt.
Beelden nog hele weekend verspreid
In februari stuurt een meisje van 14 uit Kortenberg beelden door naar haar vriend waarop ze naakt te zien is. Ze gaat in Leuven naar school in het Paridaensinstituut. Afgelopen donderdag stapt ze zelf naar het centrum voor leerlingenbegeleiding omdat ze merkt dat meerdere leerlingen bij de start van het schooljaar in het bezit zijn van de naaktbeelden. Haar vader reageert bij ons anoniem. "Dat nieuws is echt als een bom binnengekomen bij ons", zegt hij.
(Lees verder onder de foto.)

"We zijn gecontacteerd geweest door het CLB dinsdag in de namiddag met het bericht: "Jullie dochter moet jullie iets vertellen. Je moet niet boos zijn, maar je moet naar haar luisteren want ze durft het niet vertellen". Ze heeft ons dat dan verteld en we hebben dan ook vernomen dat het CLB dat al sinds donderdag wist."
"Waarom zo lang wachten om ons te verwittigen. Dat is dus een heel weekend doorgegaan dat die kinderen die beelden verder konden verspreiden." Vader slachtoffer
Het CLB laat weten dat hun band met het kind in kwestie altijd vertrouwelijk is en dat ze wachten tot het kind zelf aangeeft dat de ouders ingelicht kunnen worden.
(Lees verder onder de foto.)

Pas morgen aangifte
Afgelopen dinsdag wil de vader samen met zijn dochter aangifte doen bij de politie. Die geeft de man via telefoon wel de nodige info, maar de formele aangifte kan pas morgen, ruim een week na de eerste melding van het meisje, plaatsvinden. Omdat er dan pas een gespecialiseerde persoon het verhoor kan afnemen, laat de politie aan onze redactie weten. "Dat begrijp ik niet. Iedereen is er zich van bewust. In de media zijn er iedere dag verhalen over internet en dat er snel moet ingegrepen worden", zegt haar vader.
"Als je zelf met die feiten geconfronteerd wordt, zie je dat er eigenlijk niemand beweegt of niet snel genoeg." Vader slachtoffer
"Het is geen verwijt naar de school, maar de scholen kunnen ook zeggen: kinderen, dat is strafbaar doe dat niet alsjeblieft", zegt hij nog.
"Help je vriendin, laat ze niet in de steek. Er zijn vriendinnen die haar niet meer aankijken, maar zij is slachtoffer. Dus alsjeblieft help mijn dochter en steun haar."
(Lees verder onder de foto.)

Reactie Paridaensinstituut
We stuurden eerder vandaag dit bericht naar ouders en leerlingen van de school:
Vorige week bracht een leerling ons op de hoogte van het ongevraagd circuleren van beelden (sexting). We hebben als school samen met het CLB de nodige stappen gezet. Zowel CLB, interne leerlingbegeleiding als directie hebben contact met de leerling en de ouders.
Wij betreuren ten zeerste dat het incident zich heeft voorgedaan. Wij kunnen dergelijk gedrag niet aanvaarden. De integriteit van onze leerlingen is voor ons van groot belang.
Uit respect voor de privacy van de betrokkenen kunnen wij niet verder ingaan op deze zaak. We wijzen iedereen erop dat het verspreiden van dergelijke beelden strafbaar is. Aan de leerlingen die dergelijke beelden zouden gekregen hebben, vragen we met aandrang om ze te verwijderen en het aan een vertrouwenspersoon te melden.
Reactie politiezone HerKo
Op woensdag 17 september werd de politiezone Herent-Kortenberg om 9 uur ’s morgens telefonisch gecontacteerd door de vader van het slachtoffer om een afspraak vast te leggen voor de aangifte van de verspreiding van naaktbeelden van zijn minderjarige dochter. Er werd toen een afspraak vastgelegd op zaterdagvoormiddag 20 september, waarmee de vader van het slachtoffer zich akkoord verklaarde. Nadat wij diezelfde dag in de namiddag via een journalist vernamen dat de vader van het slachtoffer ontevreden was over het tijdstip van de afspraak, hebben wij opnieuw telefonisch contact met hem opgenomen en de vragen die hij reeds had over het dossier, beantwoord. Aangezien het minderjarige slachtoffer op een later tijdstip audiovisueel verhoord zal worden door een daartoe opgeleide politieambtenaar, werd de afspraak voor de vader om aangifte te doen, verplaatst naar vrijdag 19 september.
Als politiezone willen we benadrukken dat we met het slachtoffer en haar naasten meeleven en dat we de feiten waarvan zij slachtoffer geworden is, zeer ernstig nemen en ons terdege rekenschap geven van de grote emotionele impact die dergelijke feiten veroorzaken.
Aangezien de vader van het slachtoffer aangeeft dat hij en zijn dochter zich onvoldoende geholpen voelen door onder meer onze politiezone, hebben we het interne verloop van dit dossier onder de loep genomen. Binnen Politie HerKo is er aan het onthaal een algemene procedure voor dringende aangiften. Dit dossier leert ons dat er intern echter concretere richtlijnen wenselijk zijn om de dringendheid van een hulpvraag beter in te schatten, zodat in omstandigheden als deze nog sneller maatregelen genomen kunnen worden.
Deze voormiddag 19 september heeft de vader van het slachtoffer aangifte gedaan van de feiten bij de politiezone HerKo. Onder leiding van het parket van Leuven is een opsporingsonderzoek opgestart.