Muziekfestival Hagherock voor mensen met een beperking in Tienen gaat niet door na schurftuitbraak: "Beperkt aantal besmettingen"
De 26ste editie van Hagherock in Hakendover gaat niet door. Het jaarlijkse muziekfestival van Stichting Delacroix voor mensen met een beperking is geannuleerd nadat binnen de voorziening besmettingen met schurft zijn vastgesteld. Volgens de Stichting gaat het om een beperkt aantal gevallen, maar worden voorlopig wel preventieve maatregelen genomen. Er wordt ook bekeken of Hagherock later dit jaar alsnog kan doorgaan.
Elk jaar wordt aan de start van de zomer campus Ten Haghedorne in Hakendover omgetoverd tot een echt festivalterrein met honderden festivalgangers en grote namen op de affiche, zoals vorig jaar Sergio en Belle Perez.
Dit jaar moesten de Romeo's de grote publiekstrekker worden. Maar de 26ste editie van Hagherock, die normaal volgende week woensdag 24 juni zou plaatsvinden, gaat niet door. Aanleiding zijn enkele besmettingen met schurft die binnen de voorziening zijn vastgesteld. Schurft is een besmettelijke huidaandoening, maar is wel goed behandelbaar. Het gaat om een beperkt aantal gevallen, maar stichting Delacroix wil geen enkel risico nemen om verdere verspreiding te voorkomen. Hagherock gaat dit jaar dus niet door, en ook alle activiteiten waarbij verschillende leefgroepen samenkomen, worden voorlopig stopgezet.
De Stichting volgt daarbij de richtlijnen van het Departement Zorg en van de Externe Dienst voor Preventie en Bescherming op het Werk. Intussen bekijken ze of Hagherock later dit jaar alsnog kan plaatsvinden. Zodra daar meer duidelijkheid over is, zal de organisatie dat bekendmaken.