Nog altijd code geel voor droog weer in onze regio, brandweer moet uitrukken voor kleine natuurbranden: "Wees voorzichtig"
Ook vandaag is er geen druppel regen uit de lucht gevallen en dus heerst er nog altijd code geel in onze regio. De brandweer is de voorbije dagen zelfs al een aantal keer moeten uitrukken voor kleine natuurbranden. Ook de komende dagen blijft het droog. De brandweer vraagt dus om voorzichtig te zijn.
Kleine brandjes
De brandweer moest de voorbije dagen verschillende keren uitrukken. Onder meer aan speelbos De Kluis in Oud-Heverlee, gelukkig zonder grote problemen. "Er is geen grote schade", zegt Jeroen Ameel. "Het gaat over kleine, beperkte brandjes, maar ze zijn wel aanwezig."
"De oorzaak is dat er veel kreupelhout is, dat alles droog is, dorre bladeren en dat staat snel in brand." Jeroen Ameel, Brandweerzone Oost
"Dus wij vragen de mensen om voorzichtig te zijn en alert te wezen", zegt Ameel nog.
Want code geel geldt nog altijd.
(Lees verder onder de foto.)
Onkruidbranders
Deze maand viel er maar 10 milimeter neerslag in onze regio. Dat is amper een kwart van het gemiddelde. En ook de komende dagen blijft het droog. Opletten is de boodschap. "Iedereen moet voorzichtig zijn met het wegbranden van onkruid", zegt Ameel. "Heel wat mensen gebruiken onkruidbranders, die zijn zeer goed, maar je moet toch voorzichtig zijn als je te dicht bij de haag komt."
"Hou altijd water bij de hand: een tuinslang of enkele emmers water." Jeroen Ameel, Brandweerzone Oost
"En wat natuurlijk uit den boze is, is onkruid verbranden", besluit Ameel.
Wegbranden kan dus, er een vuurtje mee stoken niet. Tot slot vraagt de brandweer ook om waakzaam te zijn in het bos en natuurgebieden. Als je rookontwikkeling ziet, moet je onmiddellijk 112 bellen.