OHL-CEO blikt terug op de 2e titel van vrouwenploeg en kijkt naar de toekomst: "BeNe-liga nodig, want in België heb je maar 4 clubs met ambitie"
OH Leuven dringt aan op een BeNe-liga voor vrouwen met de beste Belgische en Nederlandse clubs. Dat heeft CEO Frédéric Van den Steen gezegd. OHL werd afgelopen weekend voor de tweede keer op rij kampioen en kan dit seizoen ook terugblikken op een straffe Champions Leaguecampagne. Om dat niveau aan te houden heb je sterke concurrenten nodig en een bredere afzetmarkt.
Het feestgedruis is intussen gaan liggen in Leuven. De trots blijft nog steeds overeind na de tweede titel op rij.
"Dat is niet zo evident. Je zou bijna denken dat het een gewoonte is geworden. Maar ik denk dat elke titel die je als club behaalt een unieke ervaring is." Frédéric Van den Steen, CEO OH Leuven
Het was een boerenjaar voor OH Leuven. Een tweede titel en een geweldige Champions League campagne. De club doet het goed, misschien zelfs té goed.
"Er zijn veel vragen rond de toekomst van het vrouwenvoetbal in België. Laat dat duidelijk zijn. Er zijn nog maar drie, vier clubs die fel investeren in vrouwenvoetbal. We moeten echt eens gaan kijken toch niet iets is dat terug op tafel zou moeten komen om de competitie sterker te maken." Frédéric Van den Steen, CEO OH Leuven
Een BeNeliga, met de beste Nederlandse een Belgische clubs moet OH Leuven ook in Europa competitief houden. Een goede zomermercato kan daar ook bij helpen. Trainer Van den Abbeel zoekt volgend seizoen al andere oorden op. En ook de speelsters hebben zich in de vitrine gevoetbald.
"Er zullen er sowieso enkele vertrekken. Er is vandaag toch wel wat concrete interesse voor enkele meisjes. We zijn volop in gesprek met bepaalde clubs voor die meisjes. Dus ook daar een uitdaging om de ploeg te versterken naar volgend seizoen toe. We hebben redelijk wat werk." Frédéric Van den Steen, CEO OH Leuven