Opnieuw loslopend stekelvarken gevonden in Hoegaarden: "Eén kan toeval zijn. Twee op 100 meter van elkaar, dat is iets teveel van het goede"
Er is opnieuw een loslopend stekelvarken gevonden in Hoegaarden, dat is al de tweede keer in amper twee maanden tijd.
Stekelvarken
Een stekelvarken is een Afrikaans knaagdier. Ze leven in een savanne en zijn gekend om hun imposante stekels. Ze hebben op hun staart ook stekels die ze kunnen laten trillen. Op die manier kan het stekelvarken het geluid van een ratelslang nabootsen, en hun vijanden afschrikken. De stekels afschieten is een mythe. Ze lossen wel stekels als ze hun vijanden steken. Maar afschieten, dat doen ze niet.
Tweede keer
Opvallend: Het is niet het eerste stekelvarken waarvoor Animal Rescue Service moet uitrukken dit jaar. Begin februari werd nog een zwaargewond exemplaar teruggevonden in die buurt. Het is in ons land verboden om zo'n dier in huis te houden zonder vergunning. Vermoedelijk gaat het dus om dezelfde eigenaar die ze illegaal vasthoudt. Zo'n groot dier onderhouden is trouwens een hele uitdaging, ze zijn heel actief en graven graag in de grond. Daarnaast hebben ze ook vlijmscherpe tanden waar ze zonder moeite door hout en plastiek kunnen bijten.
"De eerste die we gevonden hebben zat op 100 meter van waar degene nu gevonden is. We blijven met het idee dat ze ergens ontsnapt zijn. Maar moeten we ook kijken naar de mogelijkheid dat ze gedumpt zijn. Dat de eigenaars er niet meer voor konden zorgen." Matthieu Helleputte, Animal Rescue Service vzw
In tegenstelling tot het vorige stekelvarken is dit vrouwtje wel in zeer goede gezondheid. Het is ook niet duidelijk hoe lang ze al in onze regio rondzwerft en probeert te overleven. Voorlopig verblijft ze in samenspraak met met de dienst Dierenwelzijn bij Animal Rescue Service.