Politie Getevallei controleert aanwezigen in zes horecazaken op drugsbezit: 3 processen-verbaal uitgeschreven
De politiezone Getevallei gaat meer controleren op drugs. Dit weekend heeft de politie drie mensen betrapt die drugs op zak hadden, tijdens zo'n grote controleactie. In totaal werden 190 mensen gecontroleerd, in zes horecazaken. Het ging telkens om mensen met cannabis op zak. Door meer van dit soort acties te doen, wil de politie potentiële gebruikers en handelaars zoveel mogelijk afschrikken.
Tijdens de nacht van zaterdag op zondag houdt de politiezone Getevallei een grote actie tegen drugs. Tien politieagenten controleren, samen met een drugshond van de federale politie, zes horecazaken in Landen en Tienen. Alle aanwezigen, 190 mensen in totaal, worden gecontroleerd op het bezit en gebruik van drugs.
"Voor één persoon werd er een proces-verbaal opgesteld voor het bezit van 1,7 gram cannabis. Een andere persoon werd met 2,5 gram cannabis opgepakt. En een derde persoon had vier joints op zak, daar werd ook een proces-verbaal voor opgesteld", zegt Julie Huyghebaert van de politiezone Getevallei.
Het gaat om gebruikershoeveelheden. De processen-verbaal worden overgemaakt aan het parket.
Meer acties
De politie Getevallei wil van drugs een prioriteit maken.
"In de toekomst plannen we als politiezone om geregeld van deze acties op het terrein te doen. We willen zichtbaar aanwezig zijn. We willen die controleacties doen om zo eigenlijk een ontradend effect te creëren, zodat mensen geen drugs gaan gebruiken of gaan verhandelen", aldus Huyghebaert.