Populaire Truckshow in Bekkevoort gaat dan toch door: "We bevestigen nog eens duidelijk dat er een Truckshow komt"
Er komt dan toch geen einde aan de populaire Truckshow in Bekkevoort. Daar waren heel lang vraagtekens rond, maar de organisatie neemt die nu zelf weg. Meer en meer regels en een bestuursploeg die jaar na jaar wat kleiner wordt, zetten de toekomst op het spel, maar er is nu toch een oplossing. De truckshow is veruit het grootste evenement van het jaar in Bekkevoort, de traditie zal dus ook deze zomer blijven doorgaan.
Truckshow komt terug
Al bijna veertig jaar lang palmen truckers uit het hele land midden augustus sportpark De Heide in Bekkevoort in. De truckshow lokt elk jaar opnieuw duizenden bezoekers, maar er was twijfel. Komt er wel een nieuwe editie? Het antwoord op die vraag is een heel luide ja.
"7, 8 en 9 augustus gaat onze Truckshow weer gewoon door op dezelfde terreinen." Pieter Vandooren, Voorzitter Truckers for Life Bekkevoort
"Ik merk ook wel hier en daar dat er wat onduidelijkheid is over het wel of niet doorgaan, maar bij deze kunnen we nog een keer duidelijk bevestigen dat het echt wel door zal gaan", zegt Vandooren.
Die twijfels kwamen er vorig jaar: de organisatie keek naar alternatieven omdat een truckshow organiseren niet vanzelfsprekend meer is: veel regels en minder vrijwilligers. Na een grondige evaluatie kan het dus toch, we krijgen dit jaar een Truckshow zoals iedereen die al jaren kent. "Er wordt niet heel veel veranderd aan de voorafgaande edities: het blijft zoals het was", legt Vandooren uit. "Vrijdag, zaterdag, zondag en het programma is ook ongeveer hetzelfde."
(Lees verder onder de foto.)
Opbrengst naar goede doelen
Met onder meer Samson & Marie en Christoff krijgt dat programma stilaan vorm. De inschrijvingen voor de trucks openen trouwens op maandag 14 mei vanaf 12u 's middags. De truckshow staat gekend om het sociale karakter: op zaterdag is er een rondrit voor mensen met een beperking. De opbrengst gaat elk jaar naar goede doelen en het is bij die uitreiking dat de organisatie beslist: we doen er nog een jaartje bij. "Met de laatste cheque-uitreiking hebben we gezegd: we doen er een jaar bij en we zullen dan verder zien", zegt Vandooren.
"We hebben kunnen heel veel mensen helpen met de opbrengsten van onze truckshow." Pieter Vandooren, Voorzitter Truckers for Life Bekkevoort
"We laten er ons nog niet over uit of het om één of meerdere edities gaat", vult hij aan. "Want dan krijgen we weer speculaties over het wel of niet doorgaan van onze truckshow."
Afspraak dus op 7, 8 en 9 augustus.