Provinciedomein Het Vinne heeft opnieuw horecazaak: "Met onder meer Belgische klassiekers op kaart"
Provinciedomein Het Vinne in Zoutleeuw heeft sinds vanmorgen opnieuw een horecazaak. De nieuwe uitbaters willen hun zaak zo toegankelijk mogelijk maken met onder meer cocktails en enkele Belgische klassiekers op de kaart. De provincie zelf investeerde dan weer in een speeltuin aan het terras van de zaak en benadrukt zelf het belang van een horecazaak op het domein.
Belgische klassiekers en lekkere cocktails
Jasper Hansen neemt de eerste bestellingen op in het Meer. Sinds eind maart was hier niet langer een horecazaak, maar daar is sinds vanmorgen verandering in gekomen. De nieuwe uitbaters hebben zelf heel wat horeca-ervaring, zo baten ze al 7 jaar de pop-upbar aan de bekende doorkijkkerk in Borgloon uit. Ook in Zoutleeuw weten ze al goed welke richting ze uit willen.
"De bedoeling is eigenlijk dat we een basisaanbod terug gaan brengen met leuke cocktails, snacks voor de mensen, maar daarnaast toch ook wel echte Belgische klassiekers terugbrengen", zegt uitbater Jasper Hansen. "Balletjes in tomatensaus, stoofvlees, spaghetti, echt gericht ook op de bezoekers van het domein, wandelaars, fietsers, gecombineerd met kinderen die natuurlijk op de speeltuin komen."
"We willen het vooral kindvriendelijk en toegankelijk houden." Jasper Hansen, Uitbater
Nieuwe speeltuin
Een doelstelling die ook goed past bij de richting die de provincie uit wil. Zo investeerde Vlaams-Brabant 12.000 euro in een nieuwe speeltuin, vlak aan het terras van de horecazaak.
"We zijn echt het domein speelvriendelijk, kindvriendelijk aan het maken, stelselmatig, maar ook op een hele natuurlijke manier." Ann Schevenels, Gedeputeerde voor Provinciedomeinen
"Je zal dat zien. De materialen die we hier gebruiken zijn echt natuurmaterialen in hout. Die trouwens onze medewerkers deze maal zelf hebben gemaakt", aldus Ann Schevenels.
De nieuwe horecazaak is van dinsdag tot zondag geopend en dat altijd vanaf 10 uur 's morgens.