Ridder Muis strijkt vanaf de paasvakantie neer in Diest: "Twee doe-expo's en andere activiteiten op de citadel"
Vanaf de Paasvakantie heeft Diest er een speciale inwoner bij. Ridder Muis logeert tot begin november in de Citadel. Ridder Muis is een figuurtjes uit een kinderreeks én een echte ridder. Fabrique Fantastique, het bedrijf achter de reeks, linkt de verhalen al enkele jaren van het voor- tot het najaar aan bestaande erfgoedsites in Vlaanderen. Kinderen ontdekken die sites aan de hand van doe-expo's met verhalen en opdrachten. Maar er zijn ook tal van andere activiteiten.
Ridder muis is een tekenfiguurtje uit een kinderreeks. Die reeks speelt zich af in een wereld vol kastelen, draken en ridders. Al enkele jaren toert Fabrique Fantastique, het bedrijf achter de reeks, door Vlaanderen met doe-expo's en andere activiteiten. Die vinden altijd plaats in een kasteel. Twee jaar geleden is het kasteel van Horst nog één van de locaties. Nu kiest het bedrijf dus voor de voormalige militaire site van de citadel in Diest.
"De bedoeling is zowel dat we oude verhalen en nieuwe verhalen met elkaar verbinden, dat we inzoomen op het historisch perspectief van de stad, maar op een heel leuke, toegankelijke manier via doe-activiteiten en film enzovoort het heel erg ontsluiten voor kinderen en die op die manier ook het erfgoedstuk van onze stad kunnen leren kennen." Monique De Dobbeleer (DDS) - Schepen van Cultuur
Van 4 april tot 8 november kan je op de citadel terecht voor twee van de vier doe-expo's. Je gaat zelf aan de hand van een verhaal op ontdekking door de Citadel. Onderweg zijn er dan opdrachten. De overige twee expo's vinden plaats op andere locaties in Vlaanderen. Elke zondag van april is er ook een filmvoorstelling in Cinema Paradiso op de citadel. En van 10 tot en met 26 augustus is er een Ridder Muis zomershow. Al die activiteiten moeten behoorlijk veel mensen, ook van buiten Diest, naar de stad lokken.
Een ticket voor de doe-expo kost 13,70. Volwassenen betalen 2 euro meer. Meer info en een link naar de ticketshop vind je op de website van Ridder Muis.