Rouwregister geopend voor paus Franciscus in Leuvense Sint-Pieterskerk
In de Sint-Pieterskerk in Leuven staat er een rouwregister voor paus Franciscus, die gisteren is overleden. Gelovigen uit onze regio komen er samen om afscheid te nemen van de paus. Zo kan je er een boodschap neerpennen, of een kaarsje aansteken. Alle aanwezigen hebben zo hun eigen reden om naar de Sint-Pieterskerk af te zakken.
Een massale opkomst is er niet in de Sint-Pieterskerk vandaag, maar er komen wel verschillende gelovigen langs. Dat doen ze voor paus Franciscus, die gisteren op paasmaandag het leven liet op 88-jarige leeftijd. In Leuven staat er daarom een rouwregister. Het overlijden zindert de dag nadien nog na. "Ik was echt zo verrast", vertelt een bezoeker van de kerk. "Ik heb meteen de Italiaanse tv opgezet om te kijken of het geen nepnieuws was. En ja, dan was ik er wel heel fel van gedaan."
"Dat was even schrikken en niet schrikken. Toen hij met Pasen op het balkon zat, moest de paus zoveel moeite en inspanning doen om te kunnen praten. Voor hem is de eeuwige rust ook heel dankbaar." Bezoeker Sint-Pieterskerk
Woorden van dank
De bezoekers van de kerk schrijven verschillende steunbetuigingen in het rouwregister. "Paus Franciscus, dank u voor de armen, voor de migranten en voor de aarde die u zo gekoesterd heeft", valt er te lezen. Maar ook: "Rust in vrede, en probeer dezelfde paus te vinden van bovenuit hoe u ingesteld was."
"Dit is het enige dat ik kan doen als wederdienst, en misschien ook te bidden voor zijn rust, voor zijn zielenrust." Bezoeker Sint-Pieterskerk
Nieuwe paus
Wie de opvolger wordt van paus Franciscus is nog niet zeker, wel zal hij gemist worden. "Je weet wie je gehad hebt, en je weet niet wie er gaat komen natuurlijk", zegt een bezoeker.
Donderdagavond vindt er in de Sint-Pieterskerk ook nog een herdenkingsviering plaats ter ere van paus Franciscus.

