Speciale iftar lokt honderden inwoners naar moskee: "Elke Diestenaar is welkom bij dit gezellig samenzijn"
De Ramadan loopt stilaan op z'n einde, nu vrijdag zit die belangrijke maand voor de moslims er op. In Diest kwamen gisteravond dan ook meer dan 400 mensen samen voor een bijzondere iftar.
Tijdens zo'n iftar verbreken de moslims het vasten, maar in de moskee in Diest waren dit keer niet alleen moslims te vinden. Alle Diestenaren waren uitgenodigd voor een speciale bijeenkomst en vooral om kennis te maken met elkaar en hoe zo'n avond er nu precies aan toe gaat.
"Het is een maand dat we met elkaar delen. Elk jaar wordt er in de maand Ramadan één keer zo'n gelegenheid georganiseerd dat heel Diest, moslim of niet, hier samenkomt."
"Je ziet hier veel mensen die je anders niet ziet, of maar een paar keer per jaar tegenkomt. Dit is heel gezellig."
Het is ook niet toevallig dat de moskee deze speciale iftar net op deze dag organiseert. Voor moslims is het zelfs de heiligste nacht van het jaar.
"Vandaag is het Lailat al Qadr, de nacht van de macht of de weerbaarheid. Eén van de laatste tien dagen van de Ramadan is de eerste openbaring geweest van de Koran en dat is echt een speciale avond. Daarom hebben we ook iedereen van de gemeenschappen, van alle gemeenschappen dus, uitgenodigd." Ercan Ilbay, secretaris Beraat Moskee Diest