Stad Leuven organiseert pop-up zwemevenement in de Vaart: "Onderzoeken mogelijkheid voor permanente zwemzone "
De stad Leuven gaat zwemmen in de Vaart mogelijk maken. Op een stuk van 150 meter langs het jaagpad tegenover de Wijgmaalsesteenweg zal je de laatste twee weekends van augustus baantjes kunnen trekken. Het gaat voor alle duidelijkheid nog om een proefproject, maar als het een succes is, wil de stad onderzoeken of je er volgend jaar de hele zomer lang kan zwemmen.
Baantjes zwemmen
Zwemmen in de Vaart is voorlopig nog een voorrecht voor watervogels zoals deze kroost meerkoeten, maar daar komt verandering in. De laatste twee weekends van augustus organiseert de stad hier een pop-up zwembad van 150 meter lang en 7 meter breed, tussen dit ponton en het boothuis. Alleen voor baantjeszwemmen wel, niet dus om te spelen. Er moeten ook nog boten langs natuurlijk.
"Ik denk dat de zomers altijd maar warmer en warmer worden, dus dat is een ideaal moment om verkoeling te zoeken", legt Schepen van Sport, Christophe Stockman (Vooruit) uit. "En als dit op een sportieve manier kan, door te gaan zwemmen in het water, of in de Vaart. Dan denk ik dat dat sowieso een win is voor de Leuvenaar. Plus we hebben wel al wat zwemwater, maar daar merken we ook daar dat de druk op het zwemwater vrij hoog ligt."
"Dit sluit perfect aan bij onze zoektocht, naar zoveel mogelijk nieuw zwemwater in Leuven." Christophe Stockman (Vooruit), Schepen van Sport
Een proefproject
De aankondiging komt er net nu Vlaanderen meer inzet op zwemmen in open water en een dag na de vraag van N-VA om zwemmen in de Vaart een beetje verderop mogelijk te maken. Maar dat is toeval volgens de stad, en het is voorlopig ook nog maar een proefproject. Maar dat kan wel veranderen.
"Specifiek hier, zit je natuurlijk met een bevaarbare waterweg, en dat maakt het soms wel wat moeilijk om de toelatingen te krijgen", gaat Stockman nog verder. "Daarom dat we hier nu twee weekends hebben uitgekozen, om een beetje een proefproject op te starten, een beetje een testfase."
"In de hoop dat we de Vlaamse waterweg of de andere bevoegde instanties, mee krijgen in het verhaal, om dit naar volgende zomer toe, iets permanenter toe mogelijk te maken." Christophe Stockman (Vooruit), Schepen van Sport
Om alles nu alvast veilig te laten verlopen zullen er redders en een ehbo-stand zijn. Ook de waterkwaliteit volgt de stad goed op. Zwemmen zal bovendien gratis zijn, en je hoeft niet te reserveren.