Studenten ruimen na het succesvolle Studentenwelkom gisterenavond zelf de straten op: "De studenten willen bijdragen aan een propere ne nette stad"
Zoals altijd laat het Studentenwelkom in Leuven wel wat sporen achter. Want de eerste donderdag van het academiejaar is ook de drukste avond op de oude markt van het jaar, en dus degene die het meeste afval met zich meebrengt.
Een tiental studenten van verenigingen hebben daarom vanochtend de stadsreiningsdienst geholpen. Om zeven uur 's ochtends waren ze al in de weer om onder andere de Oude Markt proper te maken. En dat op eigen initiatief. Een mooi initiatief vindt de stad.
"Het is belangrijk om toch te tonen dat er veel diversiteit is in de groep studenten. De grote meerderheid wil wel bijdragen aan een propere en nette stad. Want 's morgens rond zes à zeven uur, wanneer onze mensen beginnen, ligt er heel veel afval. Dat vraagt natuurlijk heel veel opruimwerk. Ik hoop dat dat iedereen wakker schudt. Als je afval hebt, hou het dan bij tot je aan een vuilnisbak komt, of tot je thuis bent en het daar in de vuilnisbak kunt gooien" Thomas Van Oppens (Groen), schepen van Afvalbeleid