Studie legt vocht- en schimmelproblemen bloot in Leuvense Casablancawijk: 56 sociale woningen worden gerenoveerd
56 sociale woningen in de Casablancawijk in Kessel-Lo worden over 4 jaar volledig gerenoveerd. De UGent heeft een onderzoek gedaan naar de bewoonbaarheid van die huizen, en heeft verschillende bouwtechnische problemen vastgesteld. Daardoor hebben veel huizen in de wijk al langer te kampen met onder meer vocht- en schimmelproblemen.
Op de foto's hieronder zie je schimmel aan de muren van een huis in de Leuvense wijk Casablanca.
(Lees verder onder de foto's.)


Het is een probleem dat zich al jaren voordoet, bij een deel van de sociale woningen. Woonmaatschappij Dijledal, die in regio Leuven meer dan 3.700 sociale woningen beheert, is al langer op de hoogte van de toestand. "De universiteit van Gent heeft alle woningen onderzocht en vastgesteld dat er koudebruggen zijn", legt voorzitter Hannes De Geest uit. "In een aantal woningen zijn er problemen van vocht en schimmel. Dat kunnen we natuurlijk niet zo laten", klinkt het.
"Dijledal heeft onmiddellijk beslist om over te gaan tot een totaalrenovatie van alle 56 woningen." Hannes De Geest, Voorzitter Dijledal
De werken zouden in 2029 starten, maar een ronde door de wijk leert ons dat bewoners die termijn veel te lang vinden. Volgens enkelen die niet voor de camera willen reageren, is het heel ongezond om in deze toestand te blijven wonen. Er is heel veel werk aan de woningen en hoeveel die gaan kosten is voorlopig nog niet geweten.
"De woningen gaan volledig gestript worden." Hannes De Geest, Voorzitter Dijledal
"Er komen nieuwe ramen, de muren worden geïsoleerd en er komt nieuwe ventilatie", legt De Geest uit. Tijdens de werken krijgen de bewoners tijdelijk een ander onderkomen. Op 7 oktober vindt daarover een infomoment plaats in buurtcentrum Casablanca.