Stuk dijbeen van heilige Bernadette de Soubirous in Leuven: "Het is een hele eer dat het relikwie bij ons is"
In de Leuvense Sint-Pieterskerk staat vandaag het relikwie van de heilige Bernadette van Lourdes, de jonge vrouw die de Maagd Maria meerdere keren zag. In het schrijn zit een stukje van haar dijbeen. Normaal zou het relikwie vijf jaar geleden al in België passeren, maar door de coronapandemie kon dat niet doorgaan. Vandaag kunnen de Leuvense gelovigen het dus eindelijk bezoeken.
De eucharistieviering in de Sint-Pieterskerk, vandaag in het thema van de heiligverklaarde Bernadette de Soubirous. De jonge vrouw aan wie de Maagd Maria in 1858 meerdere keren verscheen in het Franse Lourdes. Vooraan staat een schrijn met daarin een stukje van haar dijbeen. Dat komt uit het heiligdom van Lourdes en reist al enkele jaren de wereld rond. Na de viering wordt het relikwie naar het hoofdaltaar gebracht.
"Bernadette Soubirous is in de katholieke wereld heel heel gekend, Lourdes is heel gekend natuurlijk. Er komen elk jaar miljoenen mensen naartoe. Het is een hele eer dat zij naar ons komt." Henri Meulemans, Koster Sint-Kwinten
"Het passeren van relikwieën is natuurlijk niet zo evident, dat komt maar af en toe voor", zegt Meulemans. "Het is een zeer unieke gebeurtenis, zeker omdat het een reliek van een zeer bekende jonge vrouw is.'
Extra uniek bezoek tijdens de Mariamaand
Dat het reliek in de Leuvense kerk staat, doet wat met de aanwezige gelovigen. Vooral omdat de maand mei traditioneel ook de Mariamaand is.
"Het relikwie van Bernadette is voor ons gelovigen een kans om onze beloften te herinneren. Maar ook de verbinding met Jezus Christus, met onze verrezen Heer."Pater Aimé Kamanda, Montfortaan
Na de Sint-Pieterskerk van Leuven, trekt het relikwie nog naar de Basiliek van Koekelberg in Brussel.

