Trekker Trek verwacht dit weekend 3.000 toeschouwers: "Ongeveer 400 tractoren komen hier dit weekend in actie"
Dit weekend is er de 13e editie van Trekker Trek in Bekkevoort. De organisatie verwacht verspreid over het hele weekend ongeveer 400 tractoren uit heel het land. Daarnaast rekent ze op nog eens ongeveer 3.000 toeschouwers. Alles draait om de machines, die een bepaald gewicht zo ver mogelijk verslepen. Maar er is ook meer zoals de 'Zwette Doemp fuif' morgenavond.
Tussen de plensbuien door legt een twintigtal vrijwiliggers van vzw de Zotte Pullers de laatste hand aan het terrein voor Trekker Trek. Vanaf morgen is dit hier het vertrouwde beeld aan de afrit van de snelweg in Bekkevoort. Doel met een tractor een bepaald gewicht zo ver mogelijk over de piste sleuren. En daar doen best veel mensen aan mee.
"Er komen zaterdagavond een 150 tractors trekken en zondag een 330-tal." Jonas Govaerts - Woordvoerder vzw de Zotte Pullers
En die komen niet alleen uit onze regio. "We hebben al meldingen gekregen dat er van de kanten van Kortrijk ook onderweg zijn naar hier. Dus ja, we gaan verwachten wel volk vanuit de verre omgeving", aldus Govaerts. Tussen de 2.500 en 3.000 toeschouwers worden hier verwacht. Alles draait natuurlijk rond Trekker Trek zelf, maar er is meer. Onder meer de 'Zwette Doemp fuif' morgenavond.
"We hebben die fuif hier zaterdagavond. We hebben op zondag dan ook de kinderanimatie voor de kinderen. We hebben hier een springkasteel. Kwebbel en Boemba komen ook voor de kleinsten, zodat de kinderen hier ook iets kunnen doen." Jonas Govaerts - Woordvoerder vzw de Zotte Pullers
Een ticket voor zaterdag kost 10 euro, op zondag is dat 6 euro. Voor een weekendticket betaal je dan weer 15 euro.