Twee mannen van 25 en 28 jaar aangehouden na meerdere diefstallen in Landen
In Landen zijn twee mannen van 25 en 28 jaar opgepakt op verdenking van diefstal in een woning aan de Karolingerslaan. Zaterdagochtend krijgt de politiezone Getevallei rond 4.20 uur een melding van een inbraak, waarbij zes bankkaarten en één gsm zijn gestolen.
De twee verdachten slaan na de diefstal meteen op de vlucht, maar worden enkele uren later door de slachtoffers herkend aan het station van Landen. Daar worden ze door de politie opgepakt, die een deel van de gestolen voorwerpen aan de eigenaars kan teruggeven. Intussen hadden de dieven wel al enkele betalingen uitgevoerd met hun bankkaarten. Uit verder onderzoek blijkt dat het tweetal ook gelinkt kan worden aan een andere diefstal die nacht. Daarbij is er een portefeuille uit een voertuig in de Ernest Pitonlaan in Landen gestolen.
De verdachten zijn intussen ook aangehouden door de onderzoeksrechter. Morgen oordeelt de raadkamer over hun verdere aanhouding. De recherche van de politiezone Getevallei zet het onderzoek nu verder onder leiding van de onderzoeksrechter.