Vijfde hittegolf in onze regio komt eraan: "Dit is nooit eerder voorgekomen"
Na enkele iets frissere dagen komt er opnieuw een hittegolf aan. De vijfde al voor onze regio. 5 hittegolven in een jaar, da's nog nooit eerder gebeurd. Op enkele dagen na leven we deze zomer eigenlijk al constant in tropische temperaturen. Wie de hitte beu is, er is dus helaas nog geen beterschap in zicht.
Vijfde hittegolf
De velden zijn kurkdroog, de natuur ziet af en jij misschien ook. Morgen staat met 26 graden de minst hete dag van de week voor de deur, vanaf woensdag schieten de temperaturen weer de hoogte in. "Woensdag bereiken we weer de tropische grens van 30 graden. En 's avonds is het helder, dus ideaal om naar de zonsverduistering te kijken", zegt weerman Hugo Mathues.
"Donderdag en vrijdag, dat worden echt extreem hete dagen." Hugo Mathues, Weerman
"We gaan uitkomen rond de 35 graden", zegt Mathues nog. "Het zou me zelfs niet verbazen moesten we daar vrijdag nog iets over gaan."
En zo staat alweer een hittegolf voor de deur, een record.
"De kans is reëel dat we in de tweede helft van de week kunnen spreken over de vijfde hittegolf in Oost-Brabant. Voor alle duidelijkheid, die is nooit eerder voorgekomen." Hugo Mathues, Weerman
(Lees verder onder de foto.)

Koeler
In het weekend komt er wat meer bewolking en is er kans op een bui, al is dat nog niet zeker. Dan komt er een beetje verkoeling aan ... relatief dan toch.
"De temperatuur gaat wel terugvallen." Hugo Mathues, Weerman
"Vanaf zondag gaan we nog maxima halen rond de 25 graden. Ook begin volgende week is dat zo", klinkt het. "Dat zijn temperaturen die best normaal zijn voor deze periode van het jaar. Dat zijn dragelijkere temperaturen."