Werken aan kantoorgebouw Ubicenter 2 gestart op Philipssite in Leuven: "Bijkomende jobs en werkplaatsen"
Op de Philipssite in Leuven zijn de werken begonnen aan Ubicenter 2. Een groot kantoorgebouw waar onder meer technologiegigant Siemens honderden werknemers gaat onderbrengen. Projectontwikkelaar Virix hoopt dat het Ubicenter tegen 2028 klaar is. En dat betekent dan ook meteen het einde van ruim 20 jaar vernieuwingswerken op de Philipssite.
Kwalitatieve kantoorruimte
Net naast Ubicenter 1 is de bouw van Ubicenter 2 gestart. Een gebouw van 12.500 vierkante meter groot, met vooral kantoorruimte. Technologisch innovatiebedrijf Siemens neemt alvast meer dan de helft van die ruimte in. Nog 4.000 vierkante meter staat vrij. "Het is het slotstuk van de site, maar ook in Leuven is er een tekort aan kwalitatief goede kantoorruimte", zegt Dimitri Haenen. "Het bewijs wordt geleverd: we hebben de eerste huurder snel gevonden."
"Het is van groot belang om zo'n kantoorgebouw te bouwen, want in de stad is er te weinig ruimte om de economie te laten groeien." Dimitri Haenen, Virix Projectontwikkeling
(Lees verder onder de foto.)

Laatste vernieuwing
De bouw van Ubicenter 2 is de laatste grote vernieuwing op de Philipssite. 30 jaar geleden was dit een industriële plek, met natuurlijk de grote Philips fabriek. De stad was betrokken bij de invulling van elk project op de site, ook nu in de erfpachtovereenkomst zorgt ze ervoor dat de invulling relevant is.
"Dit betekent bijkomende jobs en extra werkplaatsen voor honderden mensen in uiteenlopende functies. Dat is economisch zeer belangrijk." Mohamed Ridouani (Vooruit), Burgemeester
"En er komen ook bedrijven te zitten zoals Siemens", vult hij aan. "Dat soort bedrijven kunnen een interessante samenwerking aangaan met de universiteit, imec en andere bedrijven en die erin slagen om oplossingen voor morgen te brengen", zegt Mohamed Ridouani. "Oplossingen rond de klimaatopwarming, de bestrijding van ziekten en de mobiliteit van de toekomst. En dat gebeurt allemaal in Leuven. Maar natuurlijk heb je die ruimtes dan nodig."
Hoeveel het gebouw kost zegt projectontwikkelaar Virix niet, in 2028 moet het klaar zijn.