Werken aan start- en landingsbaan Brussels Airport bijna afgerond, extra vliegverkeer is over een week verleden tijd: "Grotere werken waren nodig"
Nog tot midden volgende week zal er extra vliegverkeer zijn boven verschillende gemeenten in onze regio. Brussels Airport vernieuwt al de hele zomer één van de drie start- en landingsbanen. Dat leidt tot extra vliegtuighinder in gemeenten in de buurt van de luchthaven van Zaventem. Onder meer in Herent, Leuven en Huldenberg merken inwoners meer vliegverkeer dan anders. De luchthaven laat weten dat de werken perfect op schema zitten en de situatie over een week dus weer normaliseert.
Meer vlieghinder
Werken aan deze landingsbaan op de luchthaven van Zaventem zorgen al de hele zomer voor aangepast vliegverkeer boven Brussels Airport. Omdat er aan deze start- en landingsbaan gewerkt wordt, moet al het vliegverkeer via de andere twee banen. Onder meer in Herent vliegen er daarom meer vliegtuigen over dan anders. "Net zoals autosnelwegen en banen af en toe gerenoveerd moeten worden, is dat ook het geval bij start- en landingsbanen op de luchthaven", zegt Jeffrey Franssens.
(Lees verder onder de foto.)

"Die worden dagelijks geïnspecteerd, en af en toe worden kleine herstellingswerken gedaan."
"Eén keer om de zoveel jaar is het nodig om eens grotere renovatiewerken uit te voeren, dat zijn we nu aan het doen." Jeffrey Franssens, Woordvoerder Brussels Airport
3 grote vernieuwingen
De werken moeten de veiligheid voor zowel vliegtuig als passagier garanderen. Ze gebeuren in de zomer omdat de dagen dan het langst zijn, en er dus beter kan voortgewerkt worden. Nu is de laatste fase aangebroken.
"Er gebeuren eigenlijk drie grote zaken." Jeffrey Franssens, Woordvoerder Brussels Airport
"We gaan het asfalt volledig heraanleggen. Ongeveer 290.000 vierkante meter asfalt, dat zijn zo'n 40 voetbalvelden. Dat is een enorme oppervlakte", legt Franssens uit. "En ook de baanverlichting wordt vernieuwd, zo'n 1500 lampjes worden geïnstalleerd. Tot slot wordt ook het afwateringssysteem nog verbeterd."
(Lees verder onder de foto.)

Voorlopig verlopen de werken volgens plan en zal de extra vliegtuigoverlast binnen exact een week voorbij zijn.