Zanger Jokke is verkozen tot Leuvenaar van het jaar door Mijnleuven: "Het is een groot voorrecht dat de jeugd mij zo graag heeft"
De Leuvenaar van het Jaar is Jokke. Dat beslisten de Leuvense jongeren bij de Leuvies, een jaarlijkse awarduitreiking van Mijnleuven, de jongerenwerking van de stad. Ook onder meer Charlotte Sieben krijgt een Leuvie voor online Leuvenaar van het jaar en Sancta Maria als school van het jaar. De 26-jarige Jokke, bewijst met de Leuvie dat hij meer is dan alleen een muzikant.
Ik heb als kind altijd heel graag geëntertained en dat was toen ik 18 jaar was niet anders. Jokke, Leuvenaar van het Jaar
Wat voor de 18-jarige Jonas Vanlangendonck, beter bekend als Jokke, begint als een vriendschappelijk rapverhaal, is 8 jaar later een volwaardige muziekcarrière. Hij verkoopt 3 keer Het Depot uit en verovert The Barn op Rock Werchter, maar verliest daarin nooit zichzelf.
Ik heb nooit luidop gedroomd van een Rock Werchter. Ik wou gewoon mij zijn in mijn nummer. Jokke, Leuvenaar van het Jaar
"Ik heb altijd geambieerd om de best mogelijke versie van mij te zijn in de muziek, om mijzelf te representeren." vertelt Vanlangendonck. "Ik vind dat supercool dat de jeugd, waartoe ik mezelf nog altijd reken, mij graag heeft. Dat is een giganitsch voorrecht. En dat wil zeggen dat wij een heel vruchtbare toekomst hebben samen."
Net als alle artiesten droomt Jokke van een uitverkochte Afas Dome, al houdt hij het het liefst van al klein en fijn.
"Ik denk dat ik ook het kleine moet eren. Ik zou heel goed tot mijn recht komen in een theaterzaal en liefst zoveel mogelijk in heel België omdat ik daar een show kan geven waar muziek en woord, waar misschien die comedie, samenvloeit, met een publiek dat ik echt recht in de ogen kan kijken."
Volgende week doet hij dat alvast twee keer in Het Depot in Leuven.